• builder

להוביל דירה בקלות - טיפים לבחירת מוביל

עודכן ב: 29 ספט 2020


במהלך החיים רוב האנשים מבצעים מעבר דירה כמה וכמה פעמים. בין אם מדובר במעבר לדירה חדשה עקב חתונה ובין אם מדובר בהובלת דירה מסיבות אחרות, התהליך יכול להיראות (ואף להיות) די מסורבל ומסובך. עם הזמן והניסיון אנו לומדים לתעדף משימות ולהתנהל בצורה נכונה במעבר הדירה, אך אנו באליה הובלות, החלטנו לפרסם בעבורכם את המדריך הזה, שבעצם, יעזור לכם לבצע את המעבר בראש שקט, גם אם אין לכם את הניסיון בעניין, ואף אם יש לכם ניסיון ואתם מעוניינים ללמוד עוד כמה טיפים ממקצועני ההובלה של אליה הובלות.

בואו נתחיל :)


במאמר הבא נדבר על:

איך לבחור מוביל
לבחור מוביל

א) מה קריטי לברר עם חברת ההובלות לפני שסוגרים


ב) שמירה על ציוד ואריזה נכונה של חפצים

ג) איך לגרום למובילים להגיע בזמן ולא לאחר

ד) מחירון הובלות למעבר דירה

ה) השוואת מחירים

ו) תאריכים נכונים למעבר דירה

ז) כמה לתת טיפ למוביל (מתי בכלל נותנים טיפ)


יוצאים לדרך!


לפני שתבחרו חברת הובלת דירות מומלצת, חשוב לבדוק כי לחברת ההובלות התמחות ספציפית בהובלת דירה. מובילים רבים מבצעים הובלות קטנות של פריטים בודדים במהלך שגרת היום יום שלהם, וכאשר אתם מזמינים אותם להובלת דירה, מתברר שאין להם את הכישורים הנדרשים או הציוד המתאים, כמו למשל, מנוף הובלה להורדת חפצים כאשר מדובר בדירה גבוהה, או שפתאום מתברר כי המשאית איתה הם עושים שימוש במהלך היום יום היא קטנה מידי, ואינה מסוגלת להכיל את כל החפצים שלכם. עניין נוסף הוא נושא האחריות והביטוח. מובילים קטנים, (אשר מכונים 'חאפרים') לרוב, אינם טורחים לבטח את החפצים שלכם, והדבר עלול לעלות לכם בעגמת נפש רבה אם במקרה תתרחש תקלה ואחד מהרהיטים שלכם ינזק. חשוב לציין, כי גם אם מדובר בהובלה קטנה בירושלים לדוגמא, או בכל מקום אחר, לא כדאי להתפשר ועדיף לעבוד עם מובילים מומלצים.


פוליסת ביטוח להובלה שלכם.


חשוב מאד לברר לגבי פוליסת הביטוח שחברת ההובלות מפעילה עבורכם, ולוודא כי היא מכסה את הסיכונים האפשריים מהם אתם חוששים, וכמובן, שהיא מקיפה סכום ששווה ערך / גבוה יותר מערך החפצים שאתם מובילים. לרוב, בהובלה של דירה נהוג לקבוע פוליסת ביטוח להובלה בסך של עד 100,000 שקל אך כמובן שהכל תלוי סיטואציה ואם הרהיטים והחפצים שלכם בבית יקרים במיוחד כדי לבקש מחברת ההובלות פוליסת ביטוח מתאימה יותר. לא מעט פעמים שמענו על חברות הובלה ש"רוכבות" על פוליסות ביטוח של חברות הובלה אחרות, ובמקרים רבים בהם מתרחש נזק לציוד, חברות הביטוח מתנערות מאספקת כיסוי, ולכן חשוב ללבן את הנושא עם המוביל, עוד בשלב השיחה הפאלפונית.


האם חברת ההובלות שלכם היא חברה מומלצת עם ביקורות?


אז איך בוחרים מוביל? בדור הזה אנו נהנים מיתרונות שבעבר יכלו ההורים שלנו רק לחלום עליהם. באמצעות חיפוש פשוט ברשת, ניתן למצוא ביקורות על חברת ההובלות ולהבין יש עם מי יש לנו עסק. למשל, אם תחפשו עכשיו בגוגל "אליה הובלות", תוכלו לקרוא עשרות המלצות ולהתרשם מחברת ההובלות המקצועית והמומלצת שלנו (5 כוכבי שירות בכל הקטגוריות ובכל האתרים). מקומות נוספים בהם ניתן לקרוא ביקורות והמלצות על חברת ההובלות המומלצת, שלכם הם בפייסבוק ובדף חוות הדעת על חברת ההובלות.

אם יש לכם צורך בחברת הובלה לעסקים בירושלים אנו ממליצים לקרוא את המאמר הבא.


איך אורזים חפצים להובלה?


ובכן התשובה תחולק לחמש חלקים שיקיפו את הנושאים הבאים: אריזת רהיטים, אריזת חפצים, אריזת כלים, אריזת פריטים קטנים, ואריזת פריטים יקרי ערך.

מוביל שעומד בלוח זמנים
בחירת מוביל אמין

  1. אריזת רהיטים להובלה: לרוב כאשר מדובר בהובלת רהיטים כגון הובלת שולחן אוכל או הובלת ספה וכמו כן הובלת שידה או ארון, אנו נעטוף אותם בשלב הראשוני בניילון נצמד שבעצם ימנע מהדלתות, המגירות, ובעצם כל דבר לזוז, להיפתח או לרקוד. לאחר מכן נדביק או נצמיד פיסות קרטון בפינות ובמקומות המועדים לפגיעה, ואז נישא את הרהיטים בזהירות לכלי הרכב המתאים.

  2. אריזת חפצים להובלה: על פי רוב אם מדובר בחפצים גדולים, נסחב אותם לאחר שנעטוף את המקומות המועדים לפגיעה, ובעת הכנסתם למשאית נמצא להם מיקום בטוח, ומתחתם נפרוש בד/קרטון במקרים בהם יש חשש שהחפץ ישרט.

  3. אריזת כלים להובלה: כאשר מדובר באריזה של כלים ובמיוחד כלי מטבח להובלה כגון אריזת צלחות ואריזת חפצים שבירים אחרים, נקפיד לעטוף כל פריט ופריט בנפרד בעזרת נייר/נייר קרטון/ניילון פצפץ, הכל בהתאם לפריט. ולאחר מכן לארוז את כל הפריטים הדומים יחדיו, ונצמיד אותם בצורה שתמנע מהם תזוזה, ובעצם כל סיכון לפגיעה או שריטה. בשלב השלישי נכניס אותם לקרטון להובלה ואת הקרטון נוריד למשאית בעדינות.

  4. אריזת פריטים קטנים להובלה: בעת הובלה של פריטים קטנים, יש סיכוי כי אם נשים אותם בקרטון במהלך ההובלה והנסיעה, הפריטים יתערבבו דבר שיגרום לבלאגן (ואולי אף לשבר) שיתגלה כאשר נפתח את הקרטון ולכן במקרים כאלה אנו נעדיף לארוז את הפריטים בנפרד בקופסאות אחסון מסודרות/שקיות ניילון/פתרון אחסוני אחר, בכדי להקל עליכם כמה שניתן את החיים בעת פריקת הציוד והקרטונים בבית החדש, או המשרד במקרה של הובלה לעסקים (ניתן לקרוא גם את הובלות לעסקים).

  5. אריזת פריטים יקרי ערך: במקרה של הובלת חפצים יקרי ערך אנו ממליצים לקחת אותם בנפרד ברכב פרטי, ובמיוחד כאשר מדובר בשעונים/תכשיטי יוקרה וכיוצא בזה. בכל מקרה, במידה ותרצו, אנו מקפידים לעטוף את הפריטים בבד או ניילון פצפצים, בכדי לשמור על החפצים מנזק וכמובן מעיניים חטטניות.


איך למנוע איחור של מובילים ואיך ניתן להבטיח שההובלה תתבצע בצורה זריזה ובטוחה?לצערנו שמענו לא פעם ולא פעמים על מקרים של מובילים שהגיעו זמן רב לאחר השעה שנקבע עם הלקוח או אפילו במקרים קיצוניים "הבריזו" ללקוח והשאירו אותו חסר אונים ובעצם אילצו אותו לשכור חברת הובלה מעכשיו לעכשיו, עם כל המשמעויות הנלוות לכך (חוסר יכולת לקרוא המלצות ולהשוות מחירים).


לכן אנו ממליצים לכם לשים לב טוב טוב לטיפים החשובים שאנו מצרפים כאן:


  1. חוזה להובלה : אין כמו חוזה חתום שבו המובילים יתחייבו להגעה בשעה היעודה, ואף יתחייבו לספק פיצוי כספי במקרה של איחור לא סביר.

  2. שעות הבוקר המוקדמות : במקרים רבים, איחורים נובעים כתוצאה מכך שההובלה הקודמת התעכבה או עקב פקקים, דבר שנפוץ במיוחד למשל בהובלה מתל אביב לירושלים. אם תקבעו את ההובלה שלכם לשעות הבוקר המוקדמות, תוכלו להיות בטוחים שהמובילים יגיעו ערניים ורעננים וכמובן יגיעו בזמן וללא שום עיכוב הנגרם כתוצאה מפקקים, או מהובלה שהיתה קודם לכן, ואתם תיהנו ממובילים מלאי אנרגיה שיתייחסו לחפצים שלכם באופן הראוי.

איך לארוז בצורה חכמה (מה לארוז ראשון ומה לארוז אחרון?)


כשאתם אורזים את החפצים, ישנם כמה טיפים בנוגע לאריזה שניתן לקרוא במאמר הזה

בכל מקרה נגיד כי בגדול אתם אמורים לארוז לנוחיותכם את הפריטים לפי העקרונות הבאים:

  1. אריזה לפי נושאים (למשל קרטון של כלי בישול, קרטון של סכום, קרטון של צעצועים וכו')

  2. קיבוץ קרטונים לפי חדרים (למשל ערימת קרטונים שאמורה להיכנס למטבח, לחדר הילדים וכ'ו)

  3. לכתוב על כל קרטון בצד אחד את החדר אליו הוא אמור להגיע, ובצד השני את הנושא של פריטים אותם הוא מכיל (למשל: "מטבח" - "כלי בישול"). במידה ומדובר בקרטון שהולך לאחסון כדאי לצרף דף על הקרטון עם רשימה של כל הפריטים אותם הוא מכיל וזאת בכדי להקל עליכם ולמנוע צורך בפתיחה שלו בשביל לוודא אם יש שם משהו ספציפי ובעתיד תוכלו ישר לדעת מה יש בפנים במדויק על ידי קריאת הכיתוב.


בנוסף, עליכם לבקש מהמובילים להעמיס את הקרטונים על פי מבנה הבית אליו אתם עוברים, בצורה כזו שמה שיועמס אחרון יהיה הדבר החשובים ביותר שאתם רוצים שיכנסו ראשונים לבית.כמה עולה הובלת דירה?


אתם יכולים לקרוא בנושא זה את המאמר שפרסמנו בנושא "הובלת דירות השוואת מחירים" או במאמר "איך להשיג הובלה בזול"

בגדול אפשר לומר שמחירי הובלה אינם קבועים ומושפעים ממשתנים רבים ובניהם - מספר הפריטים, מרחק הבית מהמשאית, קומת בית היעד ובית המוצא, האם יש / אין מעלית, האם יש צורך במנוף, וכמובן, ותאריך ההובלה. למעשה, בעת השוואת מחירי הובלה, אנו ממליצים לקחת בחשבון פרמטרים נוספים מלבד המחיר. (כמובן שגם המחיר הוא פרמטר חשוב) ובניהם: טיב השירות, פוליסת האחריות, עובדים עבריים וכמובן המלצות וחוות דעת של הלקוחות.


כמו בתחומים רבים בשוק, גם בתחום ההובלות יש עונות "חזקות" ועונות "חלשות". מן הסתם, בזמן שבו יש עומס של הובלות המחיר יהיה יקר יותר כתוצאה מהמשוואה המוכרת של היצע מול ביקוש. למעשה, על פי פילוח השוק ניתן לומר כי בצורה די מובהקת, כמות הזמנת המובילים בקיץ גדולה ומשמעותית יותר מאשר בחורף, ולכן אנו ממליצים לכם לבצע את המעבר דווקא בתקופה הזו.

טיפ נוסף: אם אתם מעוניינים לשכור דירה ולחתום חוזה, תנסו לקבוע כבר מראש כי תאריך סיום החוזה יהיה בחורף דבר זה יקל עליכם בעת ביצוע ההובלה הבאה שלכם.

זמנים עמוסים יחסית באופן מסורתי הם תחילת וסוף השנה - שהם במקרים רבים חופפים לתאריכי הכניסה והעזיבה הנפוצים ביותר בחוזי שכירות דירה. מעבר לכך ניתן לציין גם את תחילתו וסופו של כל חודש בידועים כזמנים מעט יותר עמוסים מהרגיל ואת סופי השבוע שעמוסים יותר באופן יחסי מאמצע השבוע.

לסיכום: הזמן הטוב ביותר למעבר הוא: בחורף, באמצע שבוע, באמצע החודש, באמצע השנה. בהצלחה.כמה נהוג לתת טיפ למובילים?


גם על הנושא הזה הרחבנו במאמר "הובלת דירות השוואת מחירים"

ובקצרה נגיד כי בישראל נהוג לתת טיפ לכל מוביל בהתאם לקושי וגודל ההובלה. למשל בהובלה מתל אביב לירושלים, מדובר על סכום שבין 50-150 ש"ח כמובן בהתאם לרמת השירות שקיבלתם. כמו כן חשוב להדגיש כי טיפ - מטבעו הוא "אקסטרה" ולא חובה. מומלץ אף להגיד למובילים כי צפוי להם טיפ בסוף ההובלה, ובכך לדרבן אותם לעבוד בזריזות וביעילות גבוהה יותר תוך שמירה קפדנית יותר על החפצים.


זהו זה מקווים שהמאמר היה מועיל בעבורכם!

אליה הובלות


להזמנת הובלה חייגו: 052-780-5157

או מלאו את טופס יצירת הקשר בראש ובתחתית העמוד.


מעבר דירה נעים!

69 צפיות0 תגובות